O nás

S výrobou perníčků začala moje tchýně, dnes již babička Jiřinka, před více než 40 lety. Její práci obdivovali lidé nejen ze širokého okolí, ale také v zahraničí. Byl to vždy nejlepší dárek, který jsme našim známým mohli přivézt. Perníčky chutnaly nejen dětem, ale i dospělým, protože jsou vyrobeny z těch nejpoctivějších ingrediencí. Med je dodáván z jedné z nejvýše položených vesnic v Krkonoších, bio vajíčka, kakao z Holandska, koření přímo od dovozce a moučkový cukr té nejvyšší kvality z Německa. A kombinace těchto kvalitních surovin se samozřejmě projevuje i v chuti, vzhledu a trvanlivosti perníčků. Navíc „perníčkový“ rukopis babičky Jiřinky je velmi vkusný a jednoduchý, tak aby perníčky měly možnost mluvit sami za sebe a vynikl tak jejich charakter a barva.

Babička Jiřinka získala postupem let pro svou lásku k perníčkům celou rodinu. Nejdříve začaly perníčky péci a zdobit moje dcery, Anička a Emička. Po narození syna Milánka jsem začala propadat jejich kouzlu i já. A tak jsem každý týden připravovala nové těsto až se z toho stala téměř denní tradice. Užívala jsem si společné vykrajování a zdobení perníčků s dětmi a jejich kamarády, sháněla jsem neustále nová vykrajovátka a učila se. Postupem času se začali lidé mezi sebou říkat o kvalitě našich perníčků a naši vášni pro ně.

A proto jsme se rozhodli, že všichni spojíme síly a zkusíme tuto pozitivní atmosféru spojenou s perníčky přenést ještě dál. Přidaly se k nám i další nadšenkyně pro perníčky, které dělají toto řemeslo poctivě a srdcem. A tak můžeme v rámci našeho eshopu nabídnout nejen vybrané hotové perníčky a to vždy dle sezóny, ale i samotné těsto, polevu a nezdobené perníčky, tak abyste si i vy se svými dětmi mohly vychutnat tento společně strávený a neopakovatelný čas. Naše nabídka typů a tvarů perníčků je opravdu široká (máme přes 300 vykrajovátek) a není možné je všechny umístit na náš eshop. Proto budeme velmi rádi, pokud se s námi spojíte a budeme moci připravit perníčky na zakázku, přesně dle Vašich požadavků a přání. Ať už se jedná o perníčky na svatbu, firemní akci, narozeniny či dárkové perníčky s motivem Prahy. Prostě vaše fantazie a naše možnosti nemají limity. Perníčky prodáváme, jak v Praze, tak i zasíláme po celé ČR a do zahraničí. 

A pokud nevíte, jak na to, ale přesto byste chtěli začít s pečením perníčků, tak máme pro vás přichystané kurzy pečení a zdobení perníčků, kde vás to rádi naučíme. Z mé zkušenosti vím, že pokud pečete s láskou a radostí, tak se to vždy povede.

A my budeme šťastní, pokud vám v tom budeme moci pomoci.